Szczepienia w spmgp


Drogi Pacjencie!
SPMGP wkrótce rozpocznie szczepienia trzecią dawką szczepionek przeciw COVID-19.
Zainteresowanych prosimy o wypełnienie oświadczenia o chęci szczepienia, które można uzyskać w rejestracji lub pobrać na stronie głównej.Szczepienia odbywają się w naszej placówce od 18.01.2021r i przebiegają zgodnie z harmonogramem szczepień ustalonym przez Ministerstwo Zdrowia.

Jako pierwsi zaszczepieni zostali mieszkańcy DPS Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Kr. oraz jego pracownicy. Od 19.01.2021 rozpoczęliśmy szczepienia pacjentów z grupy wiekowej 80+, a od 25.01.2021r. - równolegle - pacjentów w wieku 70+. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, został ustalony grafik zapisów do końca marca br., ale nadal prowadzimy zapisy seniorów chętnych na szczepienie.


  Obecnie, szczepienie możliwe jest:

 •  w punkcie szczepień, poprzez: 
  • dojazd osobisty,
  • transport zorganizowany:
   • dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R, N lub należących do I grupy z w/w schorzeniami,
   • dla osób mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze bez możliwości samodzielnego dojazdu).
 •  w domu pacjenta leżącego, przez zespół mobilny przychodni.


W SPMG Kamień Kraj. przyjmujemy tzw. zgłoszenie na szczepienie, w formie telefonicznej lub podczas wizyty osobistej,  które funkcjonuje jako lista rezerwowa. 

UWAGA!

Zgłoszenie na szczepienie NIE OZNACZA zajęcia miejsca w kolejce. 

Służy wyłącznie jako dodatkowe narzędzie do informowania o możliwości szczepienia, w sytuacjach kiedy zarejestrowany Pacjent nie zgłosi się w dniu szczepienia lub nie przejdzie kwalifikacji.

     
Pacjenci z list rezerwowych zostaną ujęci w grafiku szczepień w momencie uruchomienia przez Ministerstwo Zdrowia dalszego procesu rejestracji (od kwietnia 2021r.), a o terminie szczepienia zostaną poinformowani telefonicznie lub za pośrednictwem SMS.
Będziemy Państwa na bieżąco informować o dalszych działaniach dotyczących zapisów na szczepienia
.